Çoban Ve Efendi - Demokrasi Üzerine

Çoban Ve Efendi - Demokrasi Üzerine

Yayınevi : Mana Yayınları
Kategori : Toplumbilim
Yazar :
Ömer Çaha
Ömer Çaha
Basım : 1. Basım / Şubat 2018
Sayfa Sayısı : 182
Liste Fiyatı : 17,592 TL
ISBN : 978-605-2339-03-9
Çoban Ve Efendi - Demokrasi Üzerine Kitabını Babil ile satın al Çoban Ve Efendi - Demokrasi Üzerine Kitabını İdefix ile satın al Çoban Ve Efendi - Demokrasi Üzerine Kitabını Dnr ile satın al Çoban Ve Efendi - Demokrasi Üzerine Kitabını Pandora ile satın al Çoban Ve Efendi - Demokrasi Üzerine Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Demokrasi nedir; hangi değerleri kapsar? Demokratik bir toplumun vaz geçilmez değerleri nelerdir? Demokrasi bir yaşam biçimi midir, yoksa asgari değerler etrafında barış içinde bir arada yaşamayı mümkün kılan bir yönetim biçimi mi? Okumuş biriyle çobanın oyu bir olur mu? Demokrasilerde toplumun en alt katmanındaki biriyle en üst katmanındakini eşitleyen şey nedir? Neden herkesin en çok eleştirdiği ama aynı zamanda vazgeçemediği şeydir demokrasi? 
 
İşte Çoban ve Efendi’de Ömer Çaha tüm bu soruların cevabını vermeye çalışıyor. Yazar, demokrasinin ne olmadığından hareketle demokratik bir toplumun, bir yönetimin hangi değerleri içerdiğini ortaya koyuyor. Çoban ve Efendi’de yer alan yazıların bir kısmı demokrasiyle ilgili kafa karışıklığını gidermeye hizmet ederken, bir kısmı Türkiye örneğinden hareketle demokratik bir toplumun yapı taşlarına dikkat çekiyor. 
 
Çoban ve Efendi’yi okuduğunuzda demokrasiyle ilgili sarih bir bakış açısına kavuşacak ve demokrasinin, alternatiflerinde bulunmayan erdemleri hakkında fikir sahibi olacaksınız. 
 

Benzer Kitaplar

Despotizmin Doğası Köleliğin İflası
Despotizmin Doğası Köleliğin İflası
Laiklik ve Sivil Toplum
Laiklik ve Sivil Toplum
Doğu Batı Tartışmaları
Doğu Batı Tartışmaları
Sivil Toplum Sivil Topluma Karşı
Sivil Toplum Sivil Topluma Karşı

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Şubat 2018
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 x 21
Kelimeler : çoban ve efendi, ömer çaha, demokrasi, muhafazakar düşünce, Etatokratik Sistem, Mahrem Kamusal alan, Sivil Siyaset,