Roma`ya Karşı Galyalılar

Roma`ya Karşı Galyalılar

Alt Yazı : Sınırda-Müslüman Kişilik İçin Dünya Haritası
Yayınevi : Mana Yayınları
Kategori : İnceleme - Araştırma
Yazar :
Esat Arslan
Esat Arslan
Basım : 1. Basım / Kasım 2019
Sayfa Sayısı : 412
Liste Fiyatı : 42 TL
ISBN : 978-605-2339-34-3
Roma`ya Karşı Galyalılar Kitabını Babil ile satın al Roma`ya Karşı Galyalılar Kitabını İdefix ile satın al Roma`ya Karşı Galyalılar Kitabını Dnr ile satın al Roma`ya Karşı Galyalılar Kitabını Pandora ile satın al Roma`ya Karşı Galyalılar Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Yeryüzü bugünkünden daha zor günler yaşadı. Fakat her seferinde insanlığa bir gelecek ufku çizecek düşünürleri olmuştu. Bugün yok. İslam alemi bugünkünden daha büyük buhranlar yaşadı. Fakat deizm tartışmalarının gösterdiği üzere bugünkü düşünsel krizinin bir öncesi yok. Türkiye bugünkünden daha sıkıntılı dönemler atlattı. Fakat bugün ona ümit verecek bir fikri yok. Ve hepsinden ötesi Amerikan İmparatorluğunun taşıyıcısı olduğu çağdaş dünya sistemi tüketimcilik ve hedonizm etrafında örgütlenmiş bir yaşam hikayesi için çabalamak dışında hayal kurma yetimizi tamamen dumura uğratmış durumda.
Geleceğin nelere gebe olduğunu bilmiyoruz. Ve günümüzün kriz ortamında bilinçlerimizi tamamen meşgul eden yüzeydeki gündelik olaylar evreninden bir adım geriye çekilip sorunların derin kaynaklarını, etkisini uzun vadede gösteren derin dönüşümleri ve sorunlarımızı çözmek için gereken bilinç, davranış ve tahayyül dönüşümlerini etüt edemiyoruz. Oysa eğer bugün yaşadığımız ve misli tarihte görülmemiş küreselleşme süreçlerinden alnımızın akıyla çıkacaksak ciddi bir paradigma dönüşümüne muhtacız.
Güzel bir gelecek tahayyülünün bir arada tuttuğu bağımsız denemelerden oluşan bu kusurlu kitap bir insan, bir Müslüman ve bir Türkiyeli olarak geleceğin güzel toplumuna giden yolun inşa edilmesi çabasına mütevazi bir katkı olarak kaleme alınmıştır.    

Benzer Kitaplar

Tarihsel Hafıza
Tarihsel Hafıza
Yetkin Düşünce Sayı: 6 - Felsefe, Siyaset ve İlahiyat
Yetkin Düşünce Sayı: 6 - Felsefe, Siyaset ve İlahiyat
Arap Ahlaki Aklı
Arap Ahlaki Aklı
Yetkin Düşünce Sayı: 8 - İslamcılık, İslam ve Müslümanlar İddia ve Gerçekleştirim Arasında
Yetkin Düşünce Sayı: 8 - İslamcılık, İslam ve Müslümanlar İddia ve Gerçekleştirim Arasında

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Kasım 2019
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enso Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 x 21
Kelimeler : Hegemonya, Roma, Galya, Tevbe Suresi, Tarık bin Ziyad, Marxizm, İslam, Menfaat, Ahlak, Şüphe, Cafer-i Sadık, Medresetüzzehra, Aişe, Safiye, İslamcılık, Osmanlı, Emperyalizm, Tarih, 15 Temmuz, Arap Baharı,