Üç Risale

Üç Risale

Yayınevi : Neva Yayınları
Orjinal Adı : Selasü Resail fi’l Marifeti lem Tünşer min Qabl
Kategori : İnceleme - Araştırma
Yazar :
İmam Gazali
İmam Gazali
Çevirmen : Adem Yerinde
Orjinal Dili : Arapça
Basım : 1. Basım / Nisan 2017
Sayfa Sayısı : 85
Liste Fiyatı : 14 TL
ISBN : 978-605-8332-80-5
Üç Risale Kitabını Babil ile satın al Üç Risale Kitabını İdefix ile satın al Üç Risale Kitabını Dnr ile satın al Üç Risale Kitabını Pandora ile satın al Üç Risale Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Gazalî, telifleri zengin ve çok yönlü içeriğiyle İslam kütüphanelerini süsleyen büyük Müslüman müelliflerdendir. Doğulu ve Batılı araştırmacılar Gazâlî’nin geride bıraktığı mirasına büyük ilgi göstermişler, uzun süredir bu mirasın incelenip araştırılmasına yoğunlaşmışlar; yüzlerce kitap, onlarca akademik tez ve araştırmayla temsil edilen üzerinde yapılmış birçok araştırma çıkmış, eserlerinin pek çoğu birçok yabancı dile çevrilmiştir.
 
Gazâlî’nin matbu mirası çok zengin olsa da, dünyanın muhtelif bölgelerinde hâlâ İmam Gazalî’ye nispet edilen ve kendilerini gün yüzüne çıkaracak muhakkik ve nâşirler bekleyen pek çok yazma bulunmaktadır.
 
Gazalî’nin hâlâ yazmalar arasında bekleyen mirasının gün yüzüne çıkarılmasına bir katkı sağlamak için bugün bu alanda mütevazı bir çalışmayla İmam Gazâlî’nin marifetullah (Allah’ı bilme) üzerine yazdığı üç yeni risalesini takdim ediyoruz. Kahire Üniversitesi’nden Prof. Mahmud Hamdi Zakzuk’un tahkik ederek ortaya çıkardığı bu çalışmayı, genelde İslam kültür mirasıyla, özelde ise İmam Gazâlî’nin kültür mirasıyla ilgilenenlere ithaf ediyoruz.

Yeni Çıkan Kitaplar

İBN TEYMİYYE
İBN TEYMİYYE
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Müslümanların Engizisyonu - 1
Müslümanların Engizisyonu - 1
Ramazanın Gölgesinde
Ramazanın Gölgesinde
Yeni Mutezililer
Yeni Mutezililer

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Nisan 2017
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : gazali, imam gazali, bilgi, marifet, ilim, Allah’ı tanıma, nefs, risale, tahkik, Zakzuk, mahmut hamdi zakzuk,