Kırmızı Minare

Kırmızı Minare

Yayınevi : Mana Yayınları
Orjinal Adı : El Mi’zenetü’l Hamra
Kategori : Anı-Biyografi
Yazar :
İbrahim Guşe
İbrahim Guşe
Çevirmen : Faruk Aktaş
Orjinal Dili : Arapça
Basım : 2. Basım / Mart 2016
Sayfa Sayısı : 326
Liste Fiyatı : 34 TL
ISBN : 978-605-9136-21-1
Kırmızı Minare Kitabını Babil ile satın al Kırmızı Minare Kitabını İdefix ile satın al Kırmızı Minare Kitabını Dnr ile satın al Kırmızı Minare Kitabını Pandora ile satın al Kırmızı Minare Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Bu kitap, sadece İbrahim Guşe'nin soyut bir hayat hikayesi değil; aynı zamanda Filistin ve Ürdün İhvanı'nın 50 yıllık tecrübesinin canlı tanıklığıdır. 
 
1991-1999 yıllan arasında Hamas'ın resmi sözcülüğünü yapan İ.Guşe'nin bu halaratı, zengin bir döküman ve ilk kez yayınlanacak bilgiler sunmaktadır. Zira o, Hamas'ın özellikle kuruluşunu takiben ilk 12 yılda aldığı siyasi kararlarda rol almış biridir. 
 
Üstat Guşe'nin hatıraları, çok açık ve nettir; birçok konuda Hamas'ın bakış açısını yansıtır; araştırmacılar arasındaki özellikle Aksa İntifadası öncesine dair birçok tartışmaya açıklık kazandırır.
 
Kesinlikle diyebiliriz ki; bu kitap, Filistin araştırmalarını önemseyen ve çağdaş Filistin sorunuyla ilgilenen araştırmacıların ilgisiz kalamayacağı bir kitaptır. 
 
Filistin ekseninde, bölgedeki hareketleri, cemaatleri ve gelişmeleri tanımak isteyen herkesin başvuru kaynağı ve cep kitabı niteliğindedir.

Yeni Çıkan Kitaplar

İBN TEYMİYYE
İBN TEYMİYYE
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Müslümanların Engizisyonu - 1
Müslümanların Engizisyonu - 1
Ramazanın Gölgesinde
Ramazanın Gölgesinde
Yeni Mutezililer
Yeni Mutezililer

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Eylül 2009
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : kırmızı minare, biyografi, kudüs, filistin, 1967 savaşı, ırakın kuveyti işgali, intifada, arafat, oslo antlaşması, yahya ayyaş, halid meşal, ibrahim guşe, hizbüt tahrir, kral abdullah, ihvanı müslimin, ihvan, fetih hareketi, el fetih, fkö, eriha, filistin savaşı, münşiye Olayı, kerame savaşı, ekim savaşı,