Kur`an`ın Anlam İncelikleri ve Eşsiz Belagatı

Kur`an`ın Anlam İncelikleri ve Eşsiz Belagatı

Yayınevi : Neva Yayınları
Orjinal Adı : en-Nüket fî İ’câzi’l-Kur’ân
Kategori : İnceleme - Araştırma
Yazar :
Rummani
Rummani
Çevirmen : Numan KONAKLI
Orjinal Dili : Arapça
Basım : 1. Basım / Şubat 2020
Sayfa Sayısı : 112
Liste Fiyatı : 18 TL
ISBN : 978-605-83328-5-0
Kur`an`ın Anlam İncelikleri ve Eşsiz Belagatı Kitabını Babil ile satın al Kur`an`ın Anlam İncelikleri ve Eşsiz Belagatı Kitabını İdefix ile satın al Kur`an`ın Anlam İncelikleri ve Eşsiz Belagatı Kitabını Dnr ile satın al Kur`an`ın Anlam İncelikleri ve Eşsiz Belagatı Kitabını Pandora ile satın al Kur`an`ın Anlam İncelikleri ve Eşsiz Belagatı Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Rummânî birçok ilim dalında eser vermiş velüd bir müelliftir. Onun dilbilim, nahiv, şiir, fıkıh, tefsir, kelâm gibi temel alanlar ve bunlara bağlı alt dallara ait yaklaşık yüz eseri bulunmaktadır. 4/10. yüzyılın önde gelen nahivcilerinden biri olan Rummânî aynı zamanda belagat ilmi tarihinin dikkat çekici simaları arasında yer alır.
Elimizdeki risale Kur’ân’ın diğer söz ve metinlere üstünlüğü (i’câz) konusunda günümüze ulaşan ilk eser olma özelliği taşır. Kur’an’ın sahip olduğu üstünlüğü yedi noktaya dayandıran Rummânî eserin büyük bir bölümünü belagat türleriyle ilgili analizlere ayırır. Amacı belâgat türleri hususunda Kur’ân ayetlerinin taşıdığı dilsel değeri göstermeye çalışmaktır. Nitekim o belâgatı üç tabakaya ayırmış ve bu tabakaların en üstüne Kur’ân’ı yerleştirmiştir.
Yazıldığı dönemin eserleriyle karşılaştırıldığında belli oranda tasnif düzenine sahip olduğu görülen bu risale küçük hacmine rağmen belâgat ilmi ve Kur’an yorumuyla ilgilenen kimseler için kıymetli fikirler barındırmaktadır.

Yeni Çıkan Kitaplar

İBN TEYMİYYE
İBN TEYMİYYE
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Müslümanların Engizisyonu - 1
Müslümanların Engizisyonu - 1
Ramazanın Gölgesinde
Ramazanın Gölgesinde
Yeni Mutezililer
Yeni Mutezililer

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Şubat 2020
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enso Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 x 21
Kelimeler : ,