Tunus ve Mısır

Tunus ve Mısır

Üst yazı : İslami Hareketin İktidar Deneyimi
Yayınevi : Mana Yayınları
Kategori : İnceleme - Araştırma
Yazar :
Fatih Okumuş
Fatih Okumuş
Basım : 1. Basım / Şubat 2015
Sayfa Sayısı : 117
Liste Fiyatı : 17 TL
ISBN : 978-605-9136-04-4
Tunus ve Mısır Kitabını Babil ile satın al Tunus ve Mısır Kitabını İdefix ile satın al Tunus ve Mısır Kitabını Dnr ile satın al Tunus ve Mısır Kitabını Pandora ile satın al Tunus ve Mısır Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Arap coğrafyasındaki beklenmedik isyanlar büyük umutlar doğurdu. Neredeyse her “Arap baharı” ülkesinde bir karşı-devrimin gerçekleşmesi ise aynı büyüklükte hayal kırıklığına yol açtı.
Oysa 2011 yılının başındaki değişim umudu ne kadar sahici ise, bugün Tunus, Mısır, Suriye, Yemen ve Libya gibi ülkelerin tosladığı statüko setleri de o kadar sahicidir.
 
Tarih ırmağı suyun dinamizmi yanında onun sınırlarını çizen kayaların kasveti sayesinde de denize doğru akmaya bir yol bulur. 
 
Bu çalışmada son birkaç yıla sığan isyanlar, devrimler, karşı devrimler, baharla kış arasında hızlı gelgitler yaşayan mevsim sapmaları bağlamında İslami hareketlerin iktidarla imtihanı bakımından en önemli iki örneği teşkil eden Tunus ve Mısır üzerine, 1980’lerin ortalarından beri, yani 30 yıldır sahayı dikkatle takip eden içeriden bir gözlemcinin notlarını bulacaksınız.

Yeni Çıkan Kitaplar

İBN TEYMİYYE
İBN TEYMİYYE
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Müslümanların Engizisyonu - 1
Müslümanların Engizisyonu - 1
Ramazanın Gölgesinde
Ramazanın Gölgesinde
Yeni Mutezililer
Yeni Mutezililer

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Şubat 2015
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : tunus, mısır, islam, islami, hareket, iktidar, mursi, gannuşi, nahda, ihvan, ihvanı müslimin, sisi, Fatih Okumuş,