Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet

Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet

Üst yazı : Yetkin Düşünce 1
Yayınevi : Yetkin Düşünce
Kategori : Süreli Yayın
Yazar :
Kollektif
Kollektif
Basım : 1. Basım / Ocak 2018
Sayfa Sayısı : 280
Liste Fiyatı : 25 TL
ISBN : 2602-4365
Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet Kitabını Babil ile satın al Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı
BAŞLARKEN…
"Düşünce her şey için en yetkin araçtır."
                                                Dale Carnegie 
Niçin bir dergi,  üstelik de iletişim araçlarının giderek hızlandığı ve her şeyin tüketim malzemesine dönüştü/rüldü/ğübir zaman diliminde?
Öncelikle fikrin tüketilmesine direnmek gerektiğine inanıyoruz. İkinci olarak epey zamandır Türkiye’de fikri bir durağanlık hali yaşanıyor maalesef. Siyasi ve sosyal alanı besleyecek entelektüel, düşünsel tartışmalar üzülerek söyleyelim oldukça irtifa kaybetmiş durumda. Elbette bazı yayınlar üzerinden kendisini göstermeye çalışan ufak fikirsel kıpırdanışların varlığı görmezden gelinemez. Ancak bunların bir okul/ekol oluşturacak bir zemin olma niteliğine ve ufka sahip olduklarını söylemek de zor. Bu bağlamda farklı düşünce dünyalarıyla etkileşime girip yüzleşebilecek ve yeni ufuklara yelken açacak evrensel tartışmalara olan ihtiyacımız artık iyiden iyiye hissedilir durumda. 
Diğer yandan, yaşadığımız çağa tanıklık eden dert sahibi entelektüellerin sayısı oldukça fazla ve fikir imalatında bulunacak geniş bir potansiyel var. Gereksinim duyduğumuz şey; bu dert sahibi entelektüellerin fikir üretimine etkin bir şekilde katılmalarını ve üretilen düşüncenin okuyucuya ve dolayısıyla kültür dünyamıza en güzel şekilde nüfuzunu sağlayacak ortam ve araçlar. 
Tam da bu noktada, “Yetkin Düşünce” adıyla çıkardığımız dergi ile sizlere bu araçlardan birini en güzel şekilde sunmak istedik. Düşün dünyamızdaki münferit değer ve seslerin ortak ve özgür bir platformda, temel konu ve kavramlarda odaklanmak suretiyle güçlü ve etkin bir ses olmasını arzuladık.  
“Hakikatin kaynağına yolculuk” mottosuyla ‘yol’açıktık. “Hakikat”in peşinde 3 aylık adımlarla sürecek olan dergimizin yürüyüşünü aynı zamanda bir ‘yetkin’leşme/olgunlaşma çabası olarak görüyoruz. Bu fikriyolculuğumuzda entelektüel çabamızda sizlerle birlikte olmak istiyoruz.
Kaliteli içerik ve tartışmalarla gelecek sayıda karşınızda olmak ümidiyle
 

Yeni Çıkan Kitaplar

İBN TEYMİYYE
İBN TEYMİYYE
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Yetkin Düşünce Sayı 14 - Söylemden Eyleme Dil Problemi
Müslümanların Engizisyonu - 1
Müslümanların Engizisyonu - 1
Ramazanın Gölgesinde
Ramazanın Gölgesinde
Yeni Mutezililer
Yeni Mutezililer

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Ocak 2018
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enso Creamy 60 gr.
Boyut : 16 x 24
Kelimeler : Özgürlük, Teslimiyet, İnsan, Tanrı tasavvuru, Köle, Efendi, Özgürleşme, Liberalizm, Din özgürlüğü,