Cihad ve Siddet Disi Direnis

Cihad ve Siddet Disi Direnis

Alt Yazı : Farkli Yollar, Farkli Simalar
Yayınevi : Mana Yayınları
Kategori : İnceleme - Araştırma
Yazar :
Ümit Aktaş
Ümit Aktaş
Basım : 1. Basım / Aralık 2021
Sayfa Sayısı : 233
Liste Fiyatı : 160 TL
ISBN : 978-605-66665-0-6
Cihad ve Siddet Disi Direnis Kitabını TeklifKitap ile satın al Cihad ve Siddet Disi Direnis Kitabını İdefix ile satın al Cihad ve Siddet Disi Direnis Kitabını Dnr ile satın al Cihad ve Siddet Disi Direnis Kitabını Pandora ile satın al Cihad ve Siddet Disi Direnis Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Sosyal, siyasi ve kültürel bir sorun olan “siddet”, neredeyse genlerimize dek islemis durumda. Öyle ki bu durum, ekonomik ve siyasi güç devsirmenin bir yolu, toplumsal sorunlarimizi çözebilmenin adeta yegâne araci olarak görülmekte, akli yetilerimizi bile meflûç hale getirmektedir.
 
Diger yandan -siddeti de kontrol altina alacak olan- yüksek yogunluklu bir mücadeleyi / cehdi ifade edecek kapsamliliktaki “cihad” kavraminin anlami da izan ve idrak yoksunu cahillerin sahsinda ve onlarin sorumsuzca isledikleri cinayetlerden yola çikilarak daraltilmis; ve hatta oldukça önemli olan bu kavram anlam sapmasina ugratilarak “siddet”le es anlamli olarak anilir olmustur.
 
Oysa gerek toplumsal sorunlarin çözümü, gerekse siyasi ve kültürel degisim / dönüsümler için ihtiyacimiz olan, siddet disi yöntemler ve örneklerdir. Elinizdeki kitap, tam da bu noktada farkli yollar ve farkli örneklerin varligindan hareketle cihad kavramini yeniden degerlendirmek ve siddet disi direnis yollarina dikkat çekmek için kaleme alinmistir.

Yeni Çıkan Kitaplar

Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
MÜRTED
MÜRTED
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yeniden İbn Sina
Yeniden İbn Sina

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Aralık 2021
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : cihad, cihat, siddet, siddetsizlik, siddetdisi, pasif direnis, silahsiz savas, hasan basri, ömer bin abdülaziz, ebu hanife, gandi, cevdet said, malcolm x, lev tolstoy, aliya izzet begoviç, humeyni, gannusi, ümit aktas,