Kamusal Özgürlükler

Kamusal Özgürlükler

Üst yazı : Islam Devletinde
Yayınevi : Mana Yayınları
Orjinal Adı : el-Hurriyatü`l Amme fi`d-Devleti`l Islamiyye
Kategori : Düşünce
Yazar :
Raşid El Gannuşi
Raşid El Gannuşi
Çevirmen : Osman TUNÇ
Orjinal Dili : Arapça
Basım : 2. Basım / Ekim 2016
Sayfa Sayısı : 495
Liste Fiyatı : 370 TL
ISBN : 978-605-5793-51-7
Kamusal Özgürlükler Kitabını TeklifKitap ile satın al Kamusal Özgürlükler Kitabını İdefix ile satın al Kamusal Özgürlükler Kitabını Dnr ile satın al Kamusal Özgürlükler Kitabını Pandora ile satın al Kamusal Özgürlükler Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Bu kitap, çagdas Islam siyaset düsüncesinin en temel eserlerinden sayilir. Özgürlük degerlerinin köklesmesi, insana saygi ve insan haklarini yüceltmek suretiyle diyalogu kolaylastirmaya katkida bulunmak, dolayisiyla yeryüzünde aci çekenlerin yeniden direnme gücü kazanmasinda ve azcik da olsa sikintilarin hafiflemesinde pay sahibi olmak beni mutlu kilar. 
 
Yönetime katilim, halkin yönetimi denetlemesi ve hangi din ve milletten olursa olsun diktatörlüge karsi bütün güçlerini seferber ederek mücadele etmek temel hak ve özgürlük ilkelerini olusturmaktadir. Zira bu yasam sinavinin temeli de, diregi de çatisi da bunlardir. 
 
Islam her seyden önce zulüm ve zorbalari reddetmektir; ondan sonra iman kapilari açilir ve insan gerçek degerini bulur. Bu nedenle, Islam’i en güzel özetleyen tanim su olabilir: “Tam kapsamli bir özgürlük devrimi.”
Rasid el-Gannusi
 

Yeni Çıkan Kitaplar

Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
MÜRTED
MÜRTED
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yeniden İbn Sina
Yeniden İbn Sina

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Ekim 2016
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 15 cm x 23 cm
Kelimeler : islam, devlet, kamusal, özgürlük, kamu, toplum, gannusi, rasid elGannusi, hürriyet, kamusal alan, hak ve özgürlük, insan haklari, fikir özgürlügü, batida insan haklari,