Kirmizi Minare

Kirmizi Minare

Yayınevi : Mana Yayınları
Orjinal Adı : El Mi`zenetü`l Hamra
Kategori : Anı-Biyografi
Yazar :
İbrahim Guşe
İbrahim Guşe
Çevirmen : Faruk Aktaş
Orjinal Dili : Arapça
Basım : 2. Basım / Aralık 2023
Sayfa Sayısı : 326
Liste Fiyatı : 230 TL
ISBN : 978-605-9136-21-1
Kirmizi Minare Kitabını TeklifKitap ile satın al Kirmizi Minare Kitabını İdefix ile satın al Kirmizi Minare Kitabını Dnr ile satın al Kirmizi Minare Kitabını Pandora ile satın al Kirmizi Minare Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Bu kitap, sadece Ibrahim Guse'nin soyut bir hayat hikayesi degil; ayni zamanda Filistin ve Ürdün Ihvani'nin 50 yillik tecrübesinin canli tanikligidir. 
 
1991-1999 yillan arasinda Hamas'in resmi sözcülügünü yapan I.Guse'nin bu halarati, zengin bir döküman ve ilk kez yayinlanacak bilgiler sunmaktadir. Zira o, Hamas'in özellikle kurulusunu takiben ilk 12 yilda aldigi siyasi kararlarda rol almis biridir. 
 
Üstat Guse'nin hatiralari, çok açik ve nettir; birçok konuda Hamas'in bakis açisini yansitir; arastirmacilar arasindaki özellikle Aksa Intifadasi öncesine dair birçok tartismaya açiklik kazandirir.
 
Kesinlikle diyebiliriz ki; bu kitap, Filistin arastirmalarini önemseyen ve çagdas Filistin sorunuyla ilgilenen arastirmacilarin ilgisiz kalamayacagi bir kitaptir. 
 
Filistin ekseninde, bölgedeki hareketleri, cemaatleri ve gelismeleri tanimak isteyen herkesin basvuru kaynagi ve cep kitabi niteligindedir.

Yeni Çıkan Kitaplar

Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
MÜRTED
MÜRTED
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yeniden İbn Sina
Yeniden İbn Sina

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Mart 2016
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : kirmizi minare, biyografi, kudüs, filistin, 1967 savasi, irakin kuveyti isgali, intifada, arafat, oslo antlasmasi, yahya ayyas, halid mesal, ibrahim guse, hizbüt tahrir, kral abdullah, ihvani müslimin, ihvan, fetih hareketi, el fetih, fkö, eriha, filistin savasi, münsiye Olayi, kerame savasi, ekim savasi,