Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde

Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde

Yayınevi : Mana Yayınları
Kategori : İnceleme - Araştırma
Yazar :
Ali Mebruk
Ali Mebruk
Çevirmen : Muhammed COŞKUN
Orjinal Dili : Arapça
Basım : 1. Basım / Ekim 2016
Sayfa Sayısı : 306
Liste Fiyatı : 220 TL
ISBN : 978-605-66665-4-4
Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde Kitabını TeklifKitap ile satın al Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde Kitabını İdefix ile satın al Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde Kitabını Dnr ile satın al Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde Kitabını Pandora ile satın al Kur`an Yazilari - Mushaf Öncesi Canli Kur`an`in Izinde Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Bu kitapta mesele bazilarinin salt kötü niyetle ve kasitli olarak dillerine dolayacaklarinin aksine, en nihayetinde dini insanlarin hayatindan çikarmakla ilgili degildir. Aksine burada mesele bizzat dinin kendisini özgürlestirme çabasidir ki bu özgürlestirme dini, sadece insani degersizlestirmekle yetinmeyen, fakat -insani degersizlestirme çabasini sürdürme ugruna- Allahin yüceligine de halel getiren, Kuranin etrafina kör ve sagir duvarlar ören su mutlakçi söylemden kurtarma çabasidir.

Bu, Arap/Islam dünyasinda demokratik dönüsümlerin sürecini tehdit eden sey olup söz konusu demokratik dönüsümün sadece bir siyasi faaliyet olmakla sinirlanamayacagi anlamina gelir. Aksine bu demokratik dönüsümün tamamlanmasi, hümanist bir söylemin insa edilmesi sartina baglidir. Bu hümanist söylem içerisinde Allah ve Kuran kavramlari, bu kavramlari totaliter otoritenin maskesi haline getiren tasavvurlardan kurtulup özgürlesecektir. Çünkü isin dogrusu sudur ki Allah, insan ve Kuran üçlüsü arasindaki irtibatin saglamligi öylesine merkezi bir öneme sahiptir ki bu üçlü arasindaki irtibat, bunlardan herhangi birinin özgürlestirilmesini digerlerinin özgürlestirilmesi için sart kilar.

Nihayet insan ugruna atilacak adimin ayni zamanda Allah ve Kuran ugrunda da atilmis sayilacagini ve bunun aksinin de geçerli oldugunu söylemek mümkündür.

Yeni Çıkan Kitaplar

MUHTÂR ES-SEKAFİ
MUHTÂR ES-SEKAFİ
Yetkin Düşünce Sayı 26 - Mankurtlaşma, Post-truth
Yetkin Düşünce Sayı 26 - Mankurtlaşma, Post-truth
Despotizmin Dogasi Köleligin Iflasi
Despotizmin Dogasi Köleligin Iflasi
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Ekim 2022
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : ali mebruk, kur`an, mushaf, canli kur`an, vahy, kitab, nüzul, delalet, söz, lafiz, ebu ahmed abdullah b. el-hüseyin b. hasnun el-mukri, suyuti. el-itkan,