Muhammed

Muhammed

Alt Yazı : Hz.Peygamber`in Yasami Etrafinda Bir Roman
Yayınevi : Mana Yayınları
Orjinal Adı : Muhammed
Kategori : Roman
Yazar :
İbrahim Hasan Beygi
İbrahim Hasan Beygi
Çevirmen : Veysel Başçı
Orjinal Dili : Farsça
Basım : 2. Basım / Ekim 2010
Sayfa Sayısı : 227
Liste Fiyatı : 160 TL
ISBN : 978-605-5793-67-8
Muhammed Kitabını TeklifKitap ile satın al Muhammed Kitabını İdefix ile satın al Muhammed Kitabını Dnr ile satın al Muhammed Kitabını Pandora ile satın al Muhammed Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Roman tadinda siyer okumak isteyenler için özgün bir formatta yazilmis bu eser, peygamberi yanlis taniyan ve tanitan bati dünyasina bir cevap niteligindedir. O’nu taniyan O’nu sever ilkesiyle O gün, O’nun etrafinda gelisen olaylari bugünün insanina; çekici, yalin ve sürükleyici bir dil ile sunmaktadir.
 
Iki hak peygamber Hz. Musa ve Hz. Isa’dan sonra Hz Muhammed, Allah’in son peygamberi ve habercisidir. Bu güzel ve sürükleyici romanda, Büyük Peygamber Hz. Muhammed’in gerçek kisiligine ve onun dini ve siyasi kimligine kendimizi yakin bulacagiz.
 
Iran Islam Devrimi’nin ilk kusak yazarlarindan olan Ibrahim Hasan Beygi devrimin basarisinin ardindan yavas yavas adini duyurmaya basladi. Elliden fazla hikâyesi yayimlanmis; yurt içi ve yurtdisi dâhil olmak üzere 25 adet ödül almistir. Beygi son yirmi yilin en aktif ve basarili isimlerinden biri olmustur. "Muhammed" romani simdiye dek orjinal dilinde 6. baskisini yapmistir. Kitaplari Ingilizce, Rusça, Arapça, Türkmence ve Azerbaycan Türkçesi gibi birçok dile çevrilmistir.
 

Yeni Çıkan Kitaplar

Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
MÜRTED
MÜRTED
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yeniden İbn Sina
Yeniden İbn Sina

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Ekim 2010
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : muhammed, peygamber, yasam, roman, siyer, ibrahim hasan beygi, hz. muhammed, hz. peygamber, yesrib, peygamberin yasami, evrensel risalet, Büyük fetih, Mekke, Medine,