Muhammed

Muhammed

Alt Yazı : Hz.Peygamber`in Yasami Etrafinda Bir Roman
Yayınevi : Mana Yayınları
Orjinal Adı : Muhammed
Kategori : Roman
Yazar :
İbrahim Hasan Beygi
İbrahim Hasan Beygi
Çevirmen : Veysel Başçı
Orjinal Dili : Farsça
Basım : 2. Basım / Ekim 2010
Sayfa Sayısı : 227
Liste Fiyatı : 75 TL
ISBN : 978-605-5793-67-8
Muhammed Kitabını TeklifKitap ile satın al Muhammed Kitabını İdefix ile satın al Muhammed Kitabını Dnr ile satın al Muhammed Kitabını Pandora ile satın al Muhammed Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Roman tadinda siyer okumak isteyenler için özgün bir formatta yazilmis bu eser, peygamberi yanlis taniyan ve tanitan bati dünyasina bir cevap niteligindedir. O’nu taniyan O’nu sever ilkesiyle O gün, O’nun etrafinda gelisen olaylari bugünün insanina; çekici, yalin ve sürükleyici bir dil ile sunmaktadir.
 
Iki hak peygamber Hz. Musa ve Hz. Isa’dan sonra Hz Muhammed, Allah’in son peygamberi ve habercisidir. Bu güzel ve sürükleyici romanda, Büyük Peygamber Hz. Muhammed’in gerçek kisiligine ve onun dini ve siyasi kimligine kendimizi yakin bulacagiz.
 
Iran Islam Devrimi’nin ilk kusak yazarlarindan olan Ibrahim Hasan Beygi devrimin basarisinin ardindan yavas yavas adini duyurmaya basladi. Elliden fazla hikâyesi yayimlanmis; yurt içi ve yurtdisi dâhil olmak üzere 25 adet ödül almistir. Beygi son yirmi yilin en aktif ve basarili isimlerinden biri olmustur. "Muhammed" romani simdiye dek orjinal dilinde 6. baskisini yapmistir. Kitaplari Ingilizce, Rusça, Arapça, Türkmence ve Azerbaycan Türkçesi gibi birçok dile çevrilmistir.
 

Yeni Çıkan Kitaplar

21. Yüzyıl İnsanı İçin Hz. Muhammed ve Dostları
21. Yüzyıl İnsanı İçin Hz. Muhammed ve Dostları
Towards an Understanding of Islam An Intellectual Debate
Towards an Understanding of Islam An Intellectual Debate
Müslümanlar neden parçalandı?
Müslümanlar neden parçalandı?
Laik Olmayan bir Demokrasi
Laik Olmayan bir Demokrasi
Fehmü`l Kur`an (3 cilt)
Fehmü`l Kur`an (3 cilt)

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Ekim 2010
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : muhammed, peygamber, yasam, roman, siyer, ibrahim hasan beygi, hz. muhammed, hz. peygamber, yesrib, peygamberin yasami, evrensel risalet, Büyük fetih, Mekke, Medine,