Muhammed

Muhammed

Alt Yazı : Hz.Peygamber`in Yaşamı Etrafında Bir Roman
Yayınevi : Mana Yayınları
Orjinal Adı : Muhammed
Kategori : Roman
Yazar :
İbrahim Hasan Beygi
İbrahim Hasan Beygi
Çevirmen : Veysel Başçı
Orjinal Dili : Farsça
Basım : 2. Basım / Aralık 2016
Sayfa Sayısı : 227
Liste Fiyatı : 45 TL
ISBN : 978-605-5793-67-8
Muhammed Kitabını İdefix ile satın al Muhammed Kitabını Dnr ile satın al Muhammed Kitabını Pandora ile satın al Muhammed Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Roman tadında siyer okumak isteyenler için özgün bir formatta yazılmış bu eser, peygamberi yanlış tanıyan ve tanıtan batı dünyasına bir cevap niteliğindedir. O’nu tanıyan O’nu sever ilkesiyle O gün, O’nun etrafında gelişen olayları bugünün insanına; çekici, yalın ve sürükleyici bir dil ile sunmaktadır.
 
İki hak peygamber Hz. Musa ve Hz. İsa’dan sonra Hz Muhammed, Allah’ın son peygamberi ve habercisidir. Bu güzel ve sürükleyici romanda, Büyük Peygamber Hz. Muhammed’in gerçek kişiliğine ve onun dini ve siyasi kimliğine kendimizi yakın bulacağız.
 
İran İslam Devrimi’nin ilk kuşak yazarlarından olan İbrahim Hasan Beygi devrimin başarısının ardından yavaş yavaş adını duyurmaya başladı. Elliden fazla hikâyesi yayımlanmış; yurt içi ve yurtdışı dâhil olmak üzere 25 adet ödül almıştır. Beygi son yirmi yılın en aktif ve başarılı isimlerinden biri olmuştur. "Muhammed" romanı şimdiye dek orjinal dilinde 6. baskısını yapmıştır. Kitapları İngilizce, Rusça, Arapça, Türkmence ve Azerbaycan Türkçesi gibi birçok dile çevrilmiştir.
 

Yeni Çıkan Kitaplar

20. yy. Seçkin Islam Düsünürleri
20. yy. Seçkin Islam Düsünürleri
Yetkin Düşünce Sayı 17 - Toplumsal Bir Sözleşme Olarak ANAYASA
Yetkin Düşünce Sayı 17 - Toplumsal Bir Sözleşme Olarak ANAYASA
Aliya`da Özgürlük ve Sanat
Aliya`da Özgürlük ve Sanat
el-Halil Medya Sözlüğü
el-Halil Medya Sözlüğü
Şeriat ve Siyaset Arasında
Şeriat ve Siyaset Arasında

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Şubat 2010
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : muhammed, peygamber, yaşam, roman, siyer, ibrahim hasan beygi, hz. muhammed, hz. peygamber, yesrib, peygamberin yaşamı, evrensel risalet, Büyük fetih, Mekke, Medine,