Ramazanin Gölgesinde

Ramazanin Gölgesinde

Yayınevi : Mana Yayınları
Orjinal Adı : fî Zilâli Ramazan
Kategori : Deneme
Yazar :
Hibe Rauf İzzet
Hibe Rauf İzzet
Çevirmen : Muhammed Ekrem Çavuş
Orjinal Dili : Arapça
Basım : 1. Basım / Ekim 2021
Sayfa Sayısı : 120
Liste Fiyatı : 50 TL
ISBN : 978-605-2339-45-9
Ramazanin Gölgesinde Kitabını TeklifKitap ile satın al Ramazanin Gölgesinde Kitabını İdefix ile satın al Ramazanin Gölgesinde Kitabını Dnr ile satın al Ramazanin Gölgesinde Kitabını Kitap Yurdu ile satın al Ramazanin Gölgesinde Kitabını Google Play Kitaplar ile satın al

Tanıtım Yazısı

Arka Kapak
Elinizdeki bu eser, içinde ulvi anlamlara, kulluk yörüngelerine ve birtakim hedeflere yönelik özgün fikirleri barindiran, Kur’ân’i ve Ramazanin gayelerini derinlemesine düsünmek üzere insani yola çikaran bir tefekkür yolculugudur.
Insanin, kendi inanç esaslariyla ve evrenle olan iliskilerine bakisi, bu yolculugun özünü olusturmaktadir. Bu yolculuk boyunca insan, varlik âlemine, zamana, tarihe ve en nihayet dönüp gidecegi yere dair, ibadetlerin kendi bilincinde olusturdugu degisimlere tanik olmaktadir.
Ayni zamanda bu eser, Islam dininin en önemli rükünlerinden biri olan bu ibadetin toplumsal boyutlarini kesfetmeyi de amaçlamaktadir.
Kitapta yazar, aliskanliklarin esaretine düsüp de ibadetlerin özüne yönelik tâzimi kaybetmemesi için insan ruhunun halleri üzerinde duruyor. Okuru essiz bir Ramazan yürüyüsüne çikaran eser, ona bu kutsal ayin güzergâhini göstermekte, onu bayramin hikmet dolu aydinlik sabahina çikarmakta ve tüm bunlari ümmet olmanin bagiyla birbirine baglamaktadir.
Nefis ile beden, duyu organlari ile nimetler ve kalp ile ruhun basamaklari arasindaki iliskilere dair düsünceleri zihnimizde iyice yogunlastirmamiza yönelik bir davet…
Din anlayisimizi da yeniden gözden geçiren eser, söz konusu farizanin inanç sistemiyle olan irtibatini yeniden kurmakta ve tevhidin özünü yüreklerde ihya etmeye çalismaktadir.
Ruha dinginlik veren bir yolculuga çikmaya hazir misiniz?
Ramazanin gölgesinde…
Ve Allah’in yolunda...

Yeni Çıkan Kitaplar

21. Yüzyıl İnsanı İçin Hz. Muhammed ve Dostları
21. Yüzyıl İnsanı İçin Hz. Muhammed ve Dostları
Towards an Understanding of Islam An Intellectual Debate
Towards an Understanding of Islam An Intellectual Debate
Müslümanlar neden parçalandı?
Müslümanlar neden parçalandı?
Laik Olmayan bir Demokrasi
Laik Olmayan bir Demokrasi
Fehmü`l Kur`an (3 cilt)
Fehmü`l Kur`an (3 cilt)

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Ekim 2021
Cilt : Amerikan Bristol 230
Kağıt : 60 gr kitap kagidi
Boyut : 13,5 X 21
Kelimeler : ramazan, oruç, Hibe Rauf Izzet,