Söz ve Taniklik

Söz ve Taniklik

Alt Yazı : Denemeler - Deneyimler
Yayınevi : Mana Yayınları
Kategori : Deneme
Yazar :
Latif Kınataş
Latif Kınataş
Basım : 1. Basım / Şubat 2017
Sayfa Sayısı : 88
Liste Fiyatı : 35 TL
ISBN : 978-605-67124-9-4
Söz ve Taniklik Kitabını TeklifKitap ile satın al Söz ve Taniklik Kitabını İdefix ile satın al Söz ve Taniklik Kitabını Dnr ile satın al Söz ve Taniklik Kitabını Pandora ile satın al Söz ve Taniklik Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Elinizdeki çalisma muhtelif denemelerden olusmakta ve yasanmisliklar içermektedir. Bir hocasinin benzetmesiyle; bazen coskun bazen durgun, bazen çilgin bazen sakin akan, yer yer selaleler olusturan bir nehir gibi geldigi öze dogru seyreden bir yasamdan çekip çikarilmis tecrübelerdir. Akip giden nehirden farkli zamanlarda rastgele alinmis birkaç kova su gibi…
 
Bu muhtelif konulari birlestiren sey ise, ayni yasam öyküsünden, ayni tecrübeden damitilmis olmalaridir. Kitapta farkli konulari okurken bu ortak noktayi hissedeceginizi umuyorum. Su da fark edilecektir ki, bunlar kurgulanmis metinler degil; bazi olaylar, gözlemler ve yasanmisliklar sonucunda elin istem disi kaleme gidisiyle dogal olarak ortaya çikmis metinlerdir. Bazen bir tespit, bazen bir sohbet, bazen de bir nasihat formuna bürünmüs olabilirler; ama haddini bilen, samimi bir arayisi içinde barindiran satirlar oldugu asikârdir. 
 
Aslinda herkesin yasami bir nehir, dere ya da irmak denebilir. Ya da hayat bir akistir. Biz bu akisin içindeyiz. Önemli olan su: Bu hayat nehrinde bir damla miyiz yoksa bir saman çöpü mü? Iste ben bunun derdindeyim.
 
Bütün deist-teist-ateist vs. din ve dünya görüslerini göz ardi ederek/geçerek… Hayatin genel akisinin, hay ve kayyum olan yaratici mutlak gücün kontrol ve kusatmasinda seyrettigine, ama bu akista bir saman çöpü olmamanin da bizim elimizde olduguna inaniyorum. Bunun için kendimizi tanimak, varligi ve hayati tanimak, hayatin ötesine dair sorular sorabilmek önemlidir.  Duygu ve deneyimlerimi bu mütevazi kitapçikta paylasimim da bu farkindaligi artirmada katki saglamaya dönüktür.

Yeni Çıkan Kitaplar

21. Yüzyıl İnsanı İçin Hz. Muhammed ve Dostları
21. Yüzyıl İnsanı İçin Hz. Muhammed ve Dostları
Towards an Understanding of Islam An Intellectual Debate
Towards an Understanding of Islam An Intellectual Debate
Müslümanlar neden parçalandı?
Müslümanlar neden parçalandı?
Laik Olmayan bir Demokrasi
Laik Olmayan bir Demokrasi
Fehmü`l Kur`an (3 cilt)
Fehmü`l Kur`an (3 cilt)

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Şubat 2017
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : söz, tekasür, firka-i naciye, sehadet tutkusu, kerbela, idare, siyaset, iktidar, mektup,