Sünnilik Siilik

Sünnilik Siilik

Üst yazı : Nedenleri Tarihte Kalmis Siyasi Ayrilik
Alt Yazı : Islam Birligi
Yayınevi : Mana Yayınları
Orjinal Adı : Es Sünne ves Sia
Kategori : İnceleme - Araştırma
Yazar :
Ahmet El Katip
Ahmet El Katip
Çevirmen : Muharrem Tan
Orjinal Dili : Arapça
Basım : 2. Basım / Ekim 2015
Sayfa Sayısı : 279
Liste Fiyatı : 190 TL
ISBN : 978-605-5793-85-2
Sünnilik Siilik Kitabını TeklifKitap ile satın al Sünnilik Siilik Kitabını İdefix ile satın al Sünnilik Siilik Kitabını Dnr ile satın al Sünnilik Siilik Kitabını Pandora ile satın al Sünnilik Siilik Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

SÜNNILIK - SIILIK, son yillarda Islam dünyasinin en çok tartisilan konularinin basinda gelen, Siilik ve Sünnilige dair ufuk açici bir kitap. Yazari Sii dünyasinin taninmis alim ve düsünürlerinden olan Ahmet el Katip, bu kitabiyla Müslümanlari yeniden düsünmeye davet ediyor. “Islam Birligi”nin öneminin siklikla vurgulandigi kitapta, Sünni ve Sii dünyasi arasindaki ayrikliklarin birçogunun siyasi ve tarihi oldugu belirtiliyor.
 
“Sünnî - Siî mezhep ayriligi, olustugu dönemde bir anlama sahip olsa da, günümüzde her iki gruptaki Müslümanlar açisindan hiçbir anlam ve içerik tasimamaktadir. Bu anlamsiz ayriligin tarihin mezarligina gömülme ani artik gelmistir.”
 
“Problemi tanimak, onu çözmenin de yoludur. Dolayisiyla öncelikle mezhepçilik sorununu sakince ve objektif bir sekilde ele almamiz gerekir. Bunu yapabilmek için öncelikle ihtilaf meselelerinin ana basliklarinin altini çizmemiz gerekir. Bu baglamda öz ile kabugu, güncel ile geçmisi, asla ait olanla ferî olani, objektif olanla sübjektif olani, gerçek ile yapmacik ve sahte olani ayristirmamiz gerekir.”

Yeni Çıkan Kitaplar

Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
MÜRTED
MÜRTED
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yeniden İbn Sina
Yeniden İbn Sina

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Ekim 2015
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : sünni, sünnilik, sii, siilik, siyasi, ayrilik, islam, islam birligiehli sünnet, ehlibeyt, ehli beyt, ahbari, ehli hadis, imamet, mehdi, ahmet el katip,