Tunus ve Misir

Tunus ve Misir

Üst yazı : Islami Hareketin Iktidar Deneyimi
Yayınevi : Mana Yayınları
Kategori : İnceleme - Araştırma
Yazar :
Fatih Okumuş
Fatih Okumuş
Basım : 1. Basım / Aralık 2015
Sayfa Sayısı : 117
Liste Fiyatı : 80 TL
ISBN : 978-605-9136-04-4
Tunus ve Misir Kitabını TeklifKitap ile satın al Tunus ve Misir Kitabını İdefix ile satın al Tunus ve Misir Kitabını Dnr ile satın al Tunus ve Misir Kitabını Pandora ile satın al Tunus ve Misir Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Geçtigimiz birkaç yil içinde Arap cografyasindaki beklenmedik isyanlar büyük umutlar dogurdu. Neredeyse her “Arap bahari” ülkesinde bir karsi-devrimin gerçeklesmesi ise ayni büyüklükte hayal kirikligina yol açti.
Oysa 2011 yilinin basindaki degisim umudu ne kadar sahici ise, bugün Tunus, Misir, Suriye, Yemen ve Libya gibi ülkelerin tosladigi statüko setleri de o kadar sahicidir.
 
Tarih irmagi suyun dinamizmi yaninda onun sinirlarini çizen kayalarin kasveti sayesinde de denize dogru akmaya bir yol bulur. 
 
Bu çalismada son birkaç yila sigan isyanlar, devrimler, karsi devrimler, baharla kis arasinda hizli gelgitler yasayan mevsim sapmalari baglaminda Islami hareketlerin iktidarla imtihani bakimindan en önemli iki örnegi teskil eden Tunus ve Misir üzerine, 1980’lerin ortalarindan beri, yani 30 yildir sahayi dikkatle takip eden içeriden bir gözlemcinin notlarini bulacaksiniz.

Yeni Çıkan Kitaplar

Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
MÜRTED
MÜRTED
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yeniden İbn Sina
Yeniden İbn Sina

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Aralık 2015
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enzo Creamy 60 gr.
Boyut : 13,5 cm x 21 cm
Kelimeler : tunus, misir, islam, islami, hareket, iktidar, mursi, gannusi, nahda, ihvan, ihvani müslimin, sisi, Fatih Okumus,