Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet

Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet

Üst yazı : Yetkin Düşünce 1
Yayınevi : Yetkin Düşünce
Kategori : Süreli Yayın
Yazar :
Kollektif
Kollektif
Basım : 1. Basım / Ocak 2018
Sayfa Sayısı : 280
Liste Fiyatı : 90 TL
ISBN : 2602-4365
Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet Kitabını TeklifKitap ile satın al Yetkin Düşünce Sayı 1 - Özgürlük ve Teslimiyet Kitabını Kitap Yurdu ile satın al

Tanıtım Yazısı

Tanitim Yazisi
BAŞLARKEN…
"Düşünce her sey için en yetkin araçtır."
                                                Dale Carnegie 
Niçin bir dergi,  üstelik de iletisim araçlarinin giderek hizlandigi ve her seyin tüketim malzemesine dönüstü/rüldü/gübir zaman diliminde?
Öncelikle fikrin tüketilmesine direnmek gerektigine inaniyoruz. Ikinci olarak epey zamandir Türkiye’de fikri bir duraganlik hali yasaniyor maalesef. Siyasi ve sosyal alani besleyecek entelektüel, düsünsel tartismalar üzülerek söyleyelim oldukça irtifa kaybetmis durumda. Elbette bazi yayinlar üzerinden kendisini göstermeye çalisan ufak fikirsel kipirdanislarin varligi görmezden gelinemez. Ancak bunlarin bir okul/ekol olusturacak bir zemin olma niteligine ve ufka sahip olduklarini söylemek de zor. Bu baglamda farkli düsünce dünyalariyla etkilesime girip yüzlesebilecek ve yeni ufuklara yelken açacak evrensel tartismalara olan ihtiyacimiz artik iyiden iyiye hissedilir durumda. 
Diger yandan, yasadigimiz çaga taniklik eden dert sahibi entelektüellerin sayisi oldukça fazla ve fikir imalatinda bulunacak genis bir potansiyel var. Gereksinim duydugumuz sey; bu dert sahibi entelektüellerin fikir üretimine etkin bir sekilde katilmalarini ve üretilen düsüncenin okuyucuya ve dolayisiyla kültür dünyamiza en güzel sekilde nüfuzunu saglayacak ortam ve araçlar. 
Tam da bu noktada, “Yetkin Düsünce” adiyla çikardigimiz dergi ile sizlere bu araçlardan birini en güzel sekilde sunmak istedik. Düsün dünyamizdaki münferit deger ve seslerin ortak ve özgür bir platformda, temel konu ve kavramlarda odaklanmak suretiyle güçlü ve etkin bir ses olmasini arzuladik.  
“Hakikatin kaynagina yolculuk” mottosuyla ‘yol’açiktik. “Hakikat”in pesinde 3 aylik adimlarla sürecek olan dergimizin yürüyüsünü ayni zamanda bir ‘yetkin’lesme/olgunlasma çabasi olarak görüyoruz. Bu fikriyolculugumuzda entelektüel çabamizda sizlerle birlikte olmak istiyoruz.
Kaliteli içerik ve tartismalarla gelecek sayida karsinizda olmak ümidiyle
 

Yeni Çıkan Kitaplar

Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
MÜRTED
MÜRTED
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yeniden İbn Sina
Yeniden İbn Sina

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Ocak 2018
Cilt : Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt : Enso Creamy 60 gr.
Boyut : 16 x 24
Kelimeler : Özgürlük, Teslimiyet, Insan, Tanri tasavvuru, Köle, Efendi, Özgürlesme, Liberalizm, Din özgürlügü,