Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM

Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM

Yayınevi : Yetkin Düşünce
Kategori : Süreli Yayın
Yazar :

Basım : 1. Basım / Şubat 2024
Sayfa Sayısı : 1
Liste Fiyatı : 140 TL
ISBN : 2602-4365

Tanıtım Yazısı

7 Ekim Aksa Tufanı, tüm dünyanın dikkatini bir anda Gazze’ye, Hamas’a ve bu operasyonu gerekçe kılarak soykırım başlatan İsrail’e çekmiştir. Çağdaş dünyanın gözü önünde cereyan eden vahşice katliam, yıkım ve işgali gerçekleştiren İsrail karşısında sivil toplumlar her yerde boykot ve protestolarla sesini yükseltirken devletler sessiz ve seyirci kalmaktadır.
Bu durum, dünyamızın daha yaşanılabilir bir hal alması için çalışmak bir yana, kötü gidişatı durdurmak için dahi sorumluluk taşımayanların oluşturduğu bir portreyi andırıyor. İnsanlık adına utanç verici ve ürkütücü bir tabloyla karşı karşıyayız.
Tarih boyunca insanlığı ümitsizliğe düşüren olaylar yaşanmış ve bu korkunç gelişmeleri meydana getiren, sebep olan yapılar, örgütler var olagelmiş; toplumlar enerji ve kazanımlarını varlık ve bekalarını tehdit eden bu yapılanmaları bertaraf etmek için harcamışlardır.
  
Bugün, küçük bir kara parçasında yaşanıyormuş gibi görünse de, niteliği ve sonuçları bakımından geçmiştekilerden belki çok daha geniş kapsamlı ve etkin soykırım ve direnişe tanık oluyoruz. Ümit ve ümitsizliği birlikte barındıran bu süreci analiz etmek için bugünkü ABD ve Batı emperyalizminin ideolojik arka planını oluşturduğunu düşündüğümüz Siyonizm’i mercek altına aldık. Sahip olduğu/yönettiği küresel işletmeler ve kontrol altına almış olduğu sermaye/para ve yöneticilerle bir ahtapot gibi bütün dünyaya yayılmış bulunan Siyonizm’i elbette bir dergi/bir sayı/bir dosya kapsamında bütün yönleriyle ortaya koyabilmek mümkün değil; ama bir farkındalık oluşturacak kadar katkısı olacağı inancındayız.
 

Yeni Çıkan Kitaplar

Şiilerin Gözüyle Sünniler
Şiilerin Gözüyle Sünniler
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
Resmi Dini Söylemin Elestirisi
MÜRTED
MÜRTED
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yetkin Düşünce Sayı 25 - SİYONİZM
Yeniden İbn Sina
Yeniden İbn Sina

Kitap hakkında teknik bilgiler.

İlk Çıkış : Şubat 2024
Cilt : Amerikan Bristol 250 gr.
Kağıt : 60 gr kitap kağıdı
Boyut : 16 X 24
Kelimeler : siyonizm, yahudilik, Gazze, Hamas, Filistin, İsrail,